Četníci z Luhačovic - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Četníci z Luhačovic

Pavel Zedníček (Hans Gebert)

Pavel Zedníček (Hans Gebert)

Datum narození: 1.11.1949
Znamení: štír

Charakteritika postavy Hanse Geberta:Strážmistr první platové třídy, později povýšen na vrchního strážmistra druhé platové třídy. Rakušák, bývalý velitel četnické stanice v Luhačovicích. Je to zkušený, poctivý četník, který se dvou mladíků na zkušené ujme až s otcovskou péčí. Ostatně sám žádné děti nemá, jen malého pejska a manželku, která změnu politických poměrů nese tak těžce, že ani nevychází z domu.

Pavel Zedníček je český herec, bavič, moderátor a dabér. Televizní diváci si jej pamatují také jako svérázného televizního moderátora úspěšné televizní soutěže Kufr a pořadu Ptákoviny. Působí také jako dabér (namluvil např. Ala Bundu ze sitcomu Ženatý se závazky či Franka Lamberta z rodinného sitcomu Krok za krokem)... více o herci Pavlu Zedníčkovi.


Martin Donutil (Zdeněk Cmíral)

Martin Donutil (Zdeněk Cmíral)

Datum narození:
Znamení:

Charakteritika postavy Zdeňka Cmírala:Desátník, četník na zkoušku. Zdeněk je syn zemského soudce, který do četnické uniformy utíká před neodbytnou péčí své starostlivé matky. Je to vzdělaný a bystrý mladík s klidnější povahou. Kamarádství s Martinem je pro něj silným magnetem, jenž ho poutá k životní cestě, kterou by od mladíka z tak nóbl rodiny čekal jen málokdo.

Martin Donutil je český herec, který se potatil a vrhl se na uměleckou dráhou. Nadějný herec Martin, který očividně zdědil herecký talent po svém otci. Už ve dvaadvaceti letech totiž exceloval na divadelních prknech a má velký úspěch... více o herci Martinu Donutilovi.


Robert Hájek (Martin Láska)

Robert Hájek (Martin Láska)

Datum narození: 2.7.1992
Znamení: rak

Charakteritika postavy Martina Lásky:Desátník, četník na zkoušku. Martin vyrostl na vesnici, s jeho bratrem je vychovával děda. Ještě před koncem války ale Martin osiřel. Rozhodl se naučit četnickému řemeslu a vypátrat toho, kdo udal jeho bratra a tím zavinil i smrt jejich dědy. Martin je kluk s rošťáckou povahou, selským rozumem a silným smyslem pro spravedlnost.

Robert Hájek je český herec a dabér. Pochází z divadelní rodiny, jeho matkou je herečka Jarmila Švehlová a dědečkem tenorista Zdeněk Švehla. Robertovu kariéru odstartovala hlavní role Macha v celovečerním hraném filmu Václava Vorlíčka "Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko". V roce 2012 složil absolutorium na Pražské konzervatoři (hudebně-dramatický obor). V témže roce získal angažmá v Městských divadlech pražských. V roce 2014 byl spolu s Martinem Donutilem obsazen do hlavní role v novém seriálu České televize Četníci z Luhačovic... více o herci Robertu Hájkovi.


Vica Kerekes (Anna Vaňková)

Vica Kerekes (Anna Vaňkováa)

Datum narození: 28.3.1981
Znamení: beran

Charakteritika postavy Anny Vaňkové:Místní poběhlice, dáma. Bývalá holka ze šantánu, která po městě šíří pohlavní nemoc. Notorická útěkářka, která se nechce podvolit úřednímu nařízení a nastoupit povinné léčení v Brně. Později se do Luhačovic vrací jako zámožná dáma, a protože o zdejších poměrech hodně ví, přijde s překvapivým řešením, jak místní vytrestat.

Vica Kerekes je původně slovenská a nyní maďarská herečka, narozená na Slovensku. V současnosti žije v Budapešti, kam se provdala. Aby si ji maďarské publikum nepletlo se známou stejnojmennou herečkou, přijala umělecké jméno Vica (zkratka z Évica)... více o herečce Vice Kerekes.


Igor Bareš (Oldřich Janota)

Igor Bareš (Oldřich Janota)

Datum narození: 15.4.1966
Znamení: beran

Charakteritika postavy Oldřicha Janoty: Okresní soudce. Soudce byl za první republiky opravdu „někdo“. Lidé nevěřili četníkům nové republiky, s nedůvěrou se dívali na nové politiky, ale doufali ve spravedlnost. A soudce Janota je přímo ztělesněním tradiční důvěry ve svět, kde je každému měřeno stejně a spravedlnost nakonec zvítězí.

Igor Bareš je český herec. Po maturitě na střední zemědělské škole studoval na brněnské JAMU, občas vystupoval v Divadle bratří Mrštíků, po absolutoriu školy byl v angažmá v Mahenově divadle, od roku 1991 pak členem Národního divadla v Brně... více o herci Igoru Barešovi.


Robert Jašków (Václav Stavinoha)

Robert Jašków (Václav Stavinoha)

Datum narození: 4.12.1969
Znamení: střelec

Charakteritika postavy Václava Stavinohy: Strážmistr první platové třídy. První poválečný velitel luhačovických četníků. Jako Čech nahradil Rakušáka Gebrta na postu velitele. Snaží se, ale chybí mu klid a rozvaha. Křičí, komanduje mužstvo, ale strohou vojáckostí jen maskuje svou nejistotu. V jádru je to hodný chlap, který nakonec doplatí na svou důvěřivost.

Robert Jašków je český divadelní, televizní a filmový herec. Narodil se ve východočeském Trutnově, ale vyrůstal v Peci pod Sněžkou. Po maturitě na gymnáziu v Trutnově vystudoval pražskou DAMU. Působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, později v Praze v CD94 v Celetné a v současnosti ve Švandově divadle... více o herci Robertu Jaškówi.


Jiří Langmajer (Arnošt Sova)

Jiří Langmajer (Arnošt Sova)

Datum narození: 3.6.1966
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy Arnošta Sovy: Vrchní strážmistr druhé platové třídy. Třetí velitel četnické stanice v Luhačovicích. Válku strávil v britském zajetí v Africe, odkud si přivezl nezvyklého mazlíčka a také chronickou obavu o své zdraví. Chce především zůstat doma v teple, do ničeho nezasahovat, ale ani neškodit. Přesto ho nakonec dostihne jeho utajovaná vášeň a odhodlání překonat svou bázlivou opatrnost pro něj bude mít fatální následky.

Jiří Langmajer je český divadelní, filmový a televizní herec. Na Pražské konzervatoři v letech 1981–1987 vystudoval hudebně-dramatický obor. Již během studií ho režisér Karel Smyczek obsadil do nezanedbatelných rolí v seriálu Třetí patro či filmu Proč?. Po ukončení studií hrál v různých divadelních souborech, až roku 1992 nastoupil do angažmá v Divadle pod Palmovkou, kde zůstal až do roku 2005 (s výjimkou let 1998–2000, kdy byl v angažmá Divadla na Vinohradech). Od té doby je na volné noze. Hrál také v Národním divadle, Hudebním divadle Karlín a dalších... více o herci Jiřím Langmajerovi.


Karel Dobrý (Radomír Vlach)

Karel Dobrý (Radomír Vlach)

Datum narození: 2.5.1969
Znamení: býk

Charakteritika postavy Radomíra Vlacha: Strážmistr první platové třídy. Druhý velitel, válečný veterán a několikrát vyznamenaný příslušník italských legií. Dříve než se vrátil z fronty, manželku i děti mu vzala španělská chřipka. Jedinou jistotou, která mu zůstala, byla uniforma. Proto si po válce vybral tu četnickou. Po příchodu do Luhačovic si svou rozhodností rychle zjedná respekt jak u mladých četníků na zkoušku, tak i u letitého praktika Gebrta.

Karel Dobrý je český divadelní, filmový a televizní herec, který natáčí i pro zahraniční produkce. Stálé angažmá měl v Divadelním spolku Kašpar (1991–1993) a v Divadle Na zábradlí (1993–2002), poté pohostinsky účinkoval na různých scénách. Po ročním hostování se začátkem roku 2014 stal členem činoherního souboru pražského Národního divadla... více o herci Karelu Dobrém.


Zdroj a foto www.ceskatelevize.cz